SEO a optimalizace webových stránek

Nedokážu vám (jako jiní) slíbit, že vaše stránka bude na první pozici na nějaké klíčové slovo, protože vím, že se to nedá stoprocentně zaručit. Ale slíbím vám, že připravím vaše stránky tak, aby byly správně zpracovány vyhledávačem a hlavně aby poskytovaly odpověď na dotazy vašich potenciálních klientů. Protože cílem vašeho webu není mít co největší návštěvnost, ale získat z návštěvníků zákazníky.

Co je SEO?

Pro mě není SEO jen zkratkou, která se používá jako všeobecné zaklínadlo. Není to automatická úprava kódu tak, aby splňoval nějaká obecná kritéria. Ano, i tyhle věci jsou důležité, ale já chápu SEO jako komplexní činnost, která zahrnuje jak technické změny na webu, tak zásahy do struktury a hlavně do obsahu. Není podstatné, že jste na jedno klíčové slovo na první pozici ve vyhledávači. Podstatné je, že vaše stránky přirozeně dají odpověď uživateli, který hledá informaci. Podstatné je, že vaše stránky přesvědčí návštěvníka o tom, že víte, co děláte a dokážete mu pomoci s jeho problémem. Webové stránky jsou podstatnou součástí vaší image a dokážou i rozhodnout o tom, zda o vás bude na trhu zájem.

Co můžu udělat pro vaše stránky?

Udělám analýzu návštěvnosti, použitelnosti a současné struktury webu. Web, který nedokáže správně podat informace je hendikepován ve vyhledávání. Zhodnotím technický i obsahový stav webu  a navrhnu změny. V každém případě chci o vás i o vašem webu zjistit co nejvíc. Kdo jste, co nabízíte, jaká může být vaše cílová skupina, jaká je vaše konkurence, čím se odlišujete. Podle toho navrhneme technické změny, upravíme obsah, zamyslíme se nad prezentací.

Vyhledávače fungují v jistém ohledu jako lidé. Na správně položenou otázku vrátí očekávanou odpověď. Společně naučíme váš web odpovídat na otázky, jaké pokládají vaši zákazníci. Pak může být tou očekávanou odpovědí i váš web.